İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ticaret Sicili İşlemleri El Kitabı

Ekonomik ve sosyal gelişmelerin hızla devam etmesi, yerel mevzuatın sürekli değişmesine neden olmaktadır. Özellikle ticaret alanında gelişen şartlar beraberinde bir çok değişimi de getirmiştir. Bu değişimlerden en önemlileri ticaret hukuku alanında yapılan köklü değişikliklerdir. Ticari işletmelerin gün geçtikçe sayılarının artması, ekonomik gereksinimlerin değişim ve artışları Türk Ticaret Kanununun değişmesini zorunlu hale getirmiştir. Nihayetinde bir çok yenilik içeren hükümleri ile 6762 sayılı Türk Ticaret Kanununun yerine 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu , Ticaret Sicili Tüzüğü yerine Ticaret Sicili Yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. Eski uygulamalardan ayrılıp, yeni uygulamalara adaptasyon, uygulamada birlik sağlamakla mümkün olacaktır.

Ticari işletme sahiplerinin ve ilgililerinin uygulamada yaşamış olduğu sıkıntılar karşısında ticaret sicili işlemleri ile ilgili kolaylaştırıcı bilgilerin yer aldığı bir kaynağın ihtiyaç olduğu bir gerçektir. Özellikle uygulamada yaşanan aksaklıkların ve var olan ihtiyaçların yakından takip edilip mevzuat hükümlerine uygun bir şekilde ortaya konacak verilere ihtiyaç vardır. "Ticaret Sicili İşlemleri El Kitabı" ile uygulamada birlik sorunları, ticari işletmelerin ihtiyaçları ve ticaret sicili işlemlerinde hangi belgelerin gerektiği noktasında yardımcı ve yol gösterici olmak adına siz değerli okurlarıma sunulmaktadır.

KİTAP ŞİPARİŞİ

Online satın almak için hemen tıklayın (Kitapyurdu)
Online satın almak için hemen tıklayın (D&R)

Kitabın kapağını incelemek için tıklayın

Serbest muhasebeci mali müşavirlerin, yeminli mali müşavirlerin, şirketlerin ve hukukçuların yanından ayıramayacakları “Ticaret Sicili İşlemleri El Kitabı” tüm kitapçılarda… Kitapçınızda yoksa hemen aşağıdaki bilgilerle sipariş verin.

Karahan Kitabevi Merkez: Çakmak Cad. Çakmak Plaza No:40/43 Seyhan-ADANA
Tel: (0 322) 363 05 84 Faks: (0 322) 363 57 79
Şube: Mahfesığmaz Mah.79019 Sok. Sargut Apt.No.39 Çukurova-ADANA

Tel:(0322)234 16 11 Faks:(0322)234 16 33