İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi kartı ile SGK primi ödenebiliyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'na ait prim ödemleri kredi kartı ile yapabilabilecek.
SGK günümüzdeki ekonomik koşulları dikkate alarak vatandaşların sigorta primlerini kredi kartı ile ödeme konusunda 17 banka ile protokol imzaladı.

İşverenler, prim ödeme ödemelerini internet bankacılığı ve ATM'ler aracılığı ile gerçekleştirebildikleri gibi bankaların kredi kartına verecekleri otomatik ödeme talimatı ile de yapabilecekler.

Kredi kartı ile prim ödemesinin banka şubesinde yapılan tüm prim tahsilatı işlemlerinden bir farkı bulunmadığı belirtilen açıklamada, "Nakit sıkıntısı içinde bulunan prim ödeme yükümlüsüne bu şekilde kolaylık sağlanması amaçlanmıştır. Yapılan Protokollerle bankalar kurumumuzca bankalara açılmış bulunan tüm tahsilat türlerinin kredi kartı ile ödenmesi sağlayabileceklerdir." denildi.

Protokol imzalanan bankalar şunlar: T.C.Ziraat Bankası, Türkiye Vakıf Bankası, Türkiye Halk Bankası, Yapı Kredi Bankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Turklandbank, Şekerbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, İNG Bank, Fortisbank, Finansbank, Denizbank, Asya Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Akbank.

SGK Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanlığı’nun Duyurusu