İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SGK E-Devlet Basın Duyurusu

E-Devlet kapısından sunulan hizmetler

Vatandaşlarımızın tüm kamu hizmetlerine internet üzerinden tek bir noktadan erişebilmeleri ve kişisel bilgilerin korunabilmesi amacıyla, e-Devlet kapısının kurulması, işletilmesi ve yönetilmesine ilişkin 2006/10316 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 20.04.2006 tarihli ve 26145 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve bu kapsamda kurulan www.turkiye.gov.tr isimli site üzerinden e-Devlet Kapısı uygulamasına başlanılmıştır.

Kurumumuzda gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayarak 01.11.2010 tarihinden itibaren www.turkiye.gov.tr sitesinden sunduğu açıklamayla, kişisel nitelikteki verileri içeren uygulamalara www.turkiye.gov.tr sitesinden ulaşacağını kamuoyuna duyurmuş ve kişisel
verilerin korunması amacına uygun hareket ederek, e-Devlet kapısı üzerinden verilmeye başlanan hizmetlere internet sitesinden ulaşılmasını durdurmuştur. Yeni sistemde uygulama, kişinin kendisince görülebileceği şekilde hizmete sunulmuş ve böylece de, üçüncü kişilerin sisteme başkaları adına girme imkanları kalmamıştır.

Bu uygulama değişikliğine yönelik çalışmalar Kurumumuz ile “Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. (TÜRKSAT)” arasında ortak bir çalışmaya dayanmaktadır. Mevcut durum itibariyle belirli sorgulamalara yönelik TÜRKSAT tarafında sunuculardan kaynaklı sorunlar yaşandığında, bu işlemlere yönelik çalışmalar Kurumumuz ile TÜRKSAT arasında koordineli bir şekilde yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
BAŞKANLIĞI